1. července 2024

Maid móda

OSTATNÍ JMÉNA: Maidcore
DEKÁDA VZNIKU: Rok 2000
KLÍČOVÉ MOTIVY: Služebné šaty, zástěry, nabírané/šněrované oděvy, péřové prachovky, ponožky po stehna
KLÍČOVÉ BARVY: Hlavně barevný kontrast mezi tmavou a světlou, jako je černá a bílá, modrá a bílá...
KLÍČOVÉ HODNOTY: Čistota, panenství, nevinnost, věrnost, být pravdivý, láska, hudba, harmonie, zdvořilost, elegance, roztomilost, chlad, klid, snášenlivost, odvaha
SOUVISEJÍCÍ ESTETIKA: Animecore, Babycore, Femboy, Erokawa, Kawaii, Kawaii Gamer, Maidcore, Mizuiro, Tacticool, Weeaboo


Maid, někdy také nazývaná Maidcore, je estetika založená na oblečení pro služky a věcech v médiích související se služkami. Estetika je většinou založena na běžném oblečení a činnostech pokojské, ale mění se v závislosti na typu osoby, která má estetiku: tj. některé estetiky pokojské jsou více sexuální, zatímco jiné jsou vhodnější. Estetika je běžně k vidění v jistých anime, stejně jako v tematických restauracích populárních v Japonsku a dalších východoasijských metropolitních oblastech, ale nejprve se objevila jako francouzský fenomén.

Dějiny

Francouzská služebná byl termín používaný ve viktoriánském období a na počátku 20. století pro služebnou dámy francouzské národnosti.  Paní pokojská byla vyšší sluha, která se hlásila přímo paní domu a doprovázela svou paní na cestách. Pomáhala své paní se vzhledem, včetně make-upu, kadeřnictví, oblečení, šperků a bot, a někdy sloužila jako důvěrnice. Služka francouzské národnosti byla považována za pravděpodobnější odbornici na současnou módu a také byla schopna uplatnit své znalosti francouzského jazyka při cestách po Evropě.

Erotické fantazie točící se kolem mladých Francouzek později vedly k tomu, že se francouzské služky objevily jako žádoucí a stereotypní postavy subret v burleskních dramatech a fraškách v ložnici.

Termín francouzská služka se nyní často používá pro erotizovaný a silně upravený styl šatů služky, který se vyvinul z typických černobílých odpoledních uniforem pro služebnou ve Francii 19. století, navzdory tomu, že služebná je mladší než služebná paní. Některé styly jsou konzervativní, zatímco jiné odhalují. Kostým francouzské služebné se často používá v cosplay, sexuálním hraní rolí a uniformním fetišismu. V závislosti na detailech designu lze některé formy klasifikovat jako spodní prádlo.

Vizuály

Vizuály pro estetiku služebné musí zahrnovat šaty pro služebné nebo jiné prvky oděvu, které jsou spojeny s oděvem pro služebné. Úpravy také často obsahují roztomilá a/nebo anime témata – což je důvod, proč jsou Animecore a Kawaii příbuzná estetika. Maid je estetika založená na módě, takže pozadí a další prvky v obrazech mají zdůrazňovat oblečení.

Kromě běžně zobrazovaných správných a roztomilých služebných, podskupina služebných zahrnuje více nekonvenční zobrazení služebných tím, že se ponoří do temnějších témat, jak život služebné nemusí být tak dokonalý, jak se zdá.  Oblečení pro pokojské může být upraveno tak, aby zahrnovalo podrážděnější módní prvky, jako jsou kožené akcenty, korzety nebo síťované punčochy. Služky zobrazené v této podskupině služek mohou být zobrazeny při činnostech, které odporují tradiční roztomilé estetice spojené se služebnou, místo toho se účastní vyspělejších akcí, jako je kouření cigaret a stání v uličkách.

Vůně poznámky

Protože pokojské jsou spojovány hlavně s Maid Cafes, zahradami a vilami nebo erotikou:

Gurmánské vůně, speciálně káva, med a související s jahodami a skořicí.

Květinové, dřevité a orientální tóny, jsou také sofistikované, elegantní a smyslné.

Móda

Úpravy kterékoli z položek uvedených níže jsou běžné, aby odpovídaly požadovanému vzhledu/estetickému vzhledu.

•  Služebné šaty
•  Ponožky po stehna (zejména punčochy s volánky nahoře)
•  Černé boty Mary Jane
•  Bílé rukavice
•  Obličejové masky
•  Čelenky (např. čelenka pro pokojskou, kočičí uši)

Zdroj

4 komentáře:

Vítám vás na mém blogu o anime a Asii. Snad vás můj blog baví, či bude bavit, a dozvíte se různé informace a zajímavosti, které vás třeba zajímají. Jelikož už moc blogů není aktivních s těmito tématy, tak snad jste, či budete rádi za tento blog. Budu a jsem rád za každý komentář a návštěvu mého blogu. Děkuji moc. 🎂🍰🍦